میکروپیگمنتیشن چیست و چه فوایدی دارد

لیفت-و-لمینت-مژه-در-اصفهان
لیفت و لمینت مژه دراصفهان با بهترین سالن های زیبایی
سالن تخصصی ابرو مشهد
سالن زیبایی تخصصی ابرو مشهد

میکروپیگمنتیشن چیست و چه فوایدی دارد

میکروپیگمنتیشن
میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن یکی از تکنیکهای معمول برای آرایش دائمی یا نیمه دائمی است . تکنیکی زیبایی پزشکی برای فرم دادن به اجزای صورت بخصوص ابرو و لب .

میکروپیگمنتیشن بعنوان روش مدرنی است که برای ایجاد فرم زیبا و بی‌نقص برای ابروها یا سایر اجزای صورت محسوب می شود که همان معادل تاتوی پیشرفته است .

کاربردهای میکروپیگمنتیشن فقط مختص ابروها و لبها و چشمان بانوان نیست و برای مردان هم در حوزه اسکالپ سر کاربرد دارد . مزایای زیاد میکروپیگمنتیشن بیشتر در حوزه زیبایی مورد بهره برداری قرار می گیرد که این کار با قرار دادن پیگمنت ( رنگدانه ها) در خد فاصل لایه بیرونی و زیرین پوست انجام می شود .

ماندگاری چند ساله میکروپیگمنتیشن از مزیت های مهم آن محسوب می شود که اعتماد بنفس خوبی برای کسانی که نقصی در ابروان و لبهای خود دارند را به آنها می بخشد. در واقع میکروپیگمنتیشن قبلا استفاده پزشکی برای کسانی که در سوانح مختلف دچار آسیب دیدگی ظاهری در قسمت ابرو و لبها می شدند داشت ولی امروز یکی از تخصصی ترین تکنیکهای حوزه آرایش دائم (نیمه دائم) است که می تواند برای کسانی که نقصی در چهره خود دارند ( بیماران آلوپسی – شیمی درمانی )لذت بخش بباشد .

 تاتو خط لب

میکروپیگمنتیشن چطور انجام می‌شود؟

در تکینک میکروپیگمنتیشن از رنگدانه هایی که ضد حساسیت هستند کمک گرفته می شود . در واقه این رنگدانه به کمک ابزار میکروپیگممنتیشن (سوزنهای بسیار ریز و باریک) به زیر سطح بیرونی پوست انتقال داده می شوند که این کار با مهارت و تکنیک خوب انجام شود باعث زیبایی در لب ها و چشم و ابرو می شود.

هر کسی نمی تواند میکروپمنتیشن انجام دهد . در واقع باید متخصص و دوره دیده این تکنیک این کار را انجام دهد . یک پیگمنتر حرفه ای ، با رعایت اصول ایمنی و بهداشتی میزان احتمال عفونت را به نزدیک صفر می رساند . میکروپیگمنتیشن تاتو قدیمی نیست بله یکی از تکنیکهای پیشرفته انجام تاتو است که نسبت به تاتوی قدیمی تهاجمی تر ولی ایمن تر است و تفاوت دیگر آن در رنگدانه های آن است که کاملا ضدحساسیت می باشند .

»»»»»»  راهنمای کامل پاک کردن تاتو بدن - 3 مرکز ریموو تاتو ابرو

زمان انجام میکروپیگمنتیشن توسط پیگمنترها متفاوت است ولی معمولا تا نیم ساعت انجام آن طول می کشد . درد هم دارد اما به کمک بی حسی ها این درد بسیار کاهش و قابل تحمل خواهد بود .

واکنش پوست به بعد از میکروپیگمنتیشن

اگر خواهان انجام میکروپیگمنتیشن باشید خواند این قسمت می تواند تجربه مفیدی را برای شما داشته باشد . معمولا بعد از میکروپیگمنتیشن بیماران معمولا مقداری ورم در ناحیه مورد نظر تجربه می‌کنند. که برای مبارزه با این تورم به شما توصیه هایی توسط پیگنتر مانند استفاده از کمپرس یخ و پمادهای خاص می شود که باید انجام دهید .

میکروپیگمنتیشن چشم (بن مژه – تاتو خط چشم ) موجب ریزش اشک می شوتد. برای همین بعد از انجام میکروپیگمنتیشن بهتر است که رانندگی نکنید.

پیگمنتر شما برای شما مراقبتهایی را بعد از انجام میکروپیگمنتیشن در نظر می گیرد که باید آنها را جدی بگیرید .. همچنین معمولا توصیه می‌کنند که از قرار گرفتن در مقابل تابش مستقیم آفتاب، خودداری کنید. از برخی محصولات و مواد غذایی مثل پراکسید باید اجتناب کنید. این محصولات ممکن است تاثیر منفی در طی شدن فرایند تثبیت رنگ داشته باشند.

بعد از میکروپیگمنتیشن ، نتیجه ی کار بسیار پررنگ تر از آن چیزی است تصور می کردید و این کاملا طبیعی ست ولی در عرض چند هفته این رنگ های تیره به کمرنگ شدن می گرایند و در واقع تبدیل به رنگ دلخواهتان خواهند شد .

همیشه اگر ورم و در غیر قابل تحملی بعد از انجام کار داشتید به پزشک مراجعه کنید .

میکروپیگمنتیشن برای چه کسانی مناسب است؟

میکروپیگمنتیشن در حوزه زیبایی و درمانی کاربرد دارد. در واقع کاربرد حوزه درمانی آن نیز به نوعی به زیبایی مربوط می شود. از زنانی که دچار بیماری در نوک پستانشان هستند تا بیماران آلوپسی و شیمی درمانی که ریزش ابرو را تجربه می کنند . میکروپیگمنتیشن برای این افراد کاربرد دارد .البته برای این افراد از میکروبلیدینگ نیز استفاده می شود که با تفاوتهایی را با میکروپیگمنتیشن دارد . در واقع کاربردهای میکروپیگمنتیشن برای رفع نقص یا جلوه بیشتر به حالت ابروها ، لب و چشمان است .(کاربرد عمومی آرایش نیمه دائم بخصوص برای کسانی که به محصولات آرایشی حساسیت دارند.)

»»»»»»  تاتو لب چیست ؟ چه عوارضی دارد و مراقبتهای بعد از آن کدامند؟

میکروپیگمنتیشن کجا انجام دهیم ؟

بهترین تصمیم این است که همیشه کار به کاردانش باید سپرد. در این زمینه هم متخصص میکروپیگمنتیشن چاره کار است . این متخصصین معمولا دوره های فنی حرفه ای آموزش آرایش دائم را با موفقیت سپری کردند و تجربه چندین سال فعالیت در حوزه آرایش دائم را دارند . مکان فعالیت این متخصصین در سالنهای زیبایی و کلینیک های زیبایی است .

البته بسیاری از این متخصصین امروزه برای خود مرکز تخصصی آرایش دائم دارند که بصورت حرفه ای و تحصصی به این امر می پردازند .

ترمیم میکروپیگمنتیشن

نکته ای که برای انجام میکروپیگمنتیشن باید دقت کنید این است که کار در یک جلسه تمام نمی شود. در واقع برای اینکه نتیجه ای عالی بگیرید نیاز هست که جلسه دوم که همان جلسه ترمیمی است هم انجام شود که انجام ان هم زیاد طولانی نیست و به منظور اصلاح رنگ و ظاهر بهتر کار انجام می شود و این هم بخاطر واکنش های مختلف پوست به رنگدانه هاست .

دوره ترمیم و ریکاوری میکروپیگمنتیشن طولانی نیست. در روزهای ابتدایی، ابروها یا ناحیه مورد نظر، بسیار تیره‌تر به نظر می‌رسد. به مرور زمان و بر اثر لایه برداری، رنگ آن روشن‌تر و ملایم‌تر و در نتیجه، طبیعی‌تر می‌شود. به همین دلیل جلسه دوم یا ترمیمی برای اصلاح رنگ و ظاهر، بسیار مهم است.

عوارض میکروپیگمنتیشن

ورم و قرمزی پوست از عوارض حفیفی هستند که طی چند روز بهبود پیدا می کنند . البته هستند کسانی که حساسیت آلرژیک به رنگ و جوهر میکرو داشته باشند هر چند که این امر هم بندرت اتفاق می افتد برای همین این حساسیت ها باید قبل از انجام تا حدودی تست شوند .

برای اینکه از عوارض احتمالی هم جلوگیری کنید باید به محل انجام میکروپیگمنتیشن دست نزنید تا پوست بصورت طبیعی واکنش دهد و ترمیم انجام شود . در واقع عمل انتقال رنگدانه ها با یک سوزن انجام می شود که ایجاد زخم پوستی همراه هست و احتمال عفونت جانبی خواهد بود .

»»»»»»  فرق بن مژه و خط چشم

مراقبت‌های بعد از میکروپیگمنتیشن

مراقبت‌های بعد از میکروپیگمنتیشن عبارت‌اند از:

اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به خصوص در نواحی آسیب دیده و مورد درمان
اجتناب از استفاده از لنزهای تماسی برای مدت چند روز اگر میکروپیگمنتیشن را در نواحی اطراف چشم، انجام داده‌اید.
اجتناب از شنا کردن تا چند هفته بعد از میکروپیگمنتیشن
نکندن و جدا نکردن لایه‌های پوست که پوسته پوسته شده و جدا شده‌اند
اجتناب از استفاده از لوازم آرایشی در ناحیه مورد نظر تا مدت ۳ تا ۵ روز بعد از میکروپیگمنتیشن
استفاده از وازلین یا ژل پترولیوم روی ناحیه آسیب دیده برای مدت ۳ تا پنج روز بعد از فرایند به منظور ایجاد سد محافظ در برابر عوامل بیرونی

چه کسانی نباید میکروپیگمنتیشن انجام دهند؟

آرایش نیمه دائم معمولا برای عموم انجام می شود مگر در حالتهای خاص که توصیه می شود که انجام ندهند . معمولا توصیه می‌شود که زنان باردار و مادران شیرده، میکروپیگمنتیشن را تا پایاان دوران بارداری و شیردهی به تاخیر بیاندازند. دیبایت و مشکلات قلبی و تزریق انسولین هم شرایط مناسبی برای انجام میکروپیگمنتیشن نیست . اگر جز این دسته از افراد هستید حتما باید با پزشک خود مشورت کنید و توصیه های لازم را برای انجام آن بگیرید . همچنینی کسانی که بعد از زخم گوشت اضافه می اورند و متعد کلوئید هستند باید قبل از انجام با پزشک خود مشاوره کنند.

✅تکنیک اجرایی:میکروپیگمنتیشن
✅قیمت۱میلیون
✅رزرو وقت📲۰۹۹۰۴۷۰۰۸۱۲

تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ:👇
✅میکروپیگمنتیشن:کل کار با دستگاه برقی انجام میشه و ضخامت خطوط در این روش بیشتر است ولی برای انواع پوست ها ماندگاری داره
✅میکروبلیدینگ:خطوط ظریف و کاملا طبیعیه ولی برای پوست های خیلی چرب و حساس ماندگار نیست

❌هر تکنیکی بخواید در مرکز ما انجام میشه 
‌
#میکروپیگمنتیشن #میکرو #میکروبلیدینگ_ابرو #میکروبلیدینگ #ارایش_دائم #ابرو #ابروکارتخصصی #ابروکارحرفه_ای #تهران #میکروپیگمنتیشن_ابرو #میکروپیگمنتیشن_تهران #میکروپیگمنتیشن_کرج
سلام به روی ماهتون ❤️

چقدر زود دلم براتون تنگ میشه تو این روزا🥲❤️

هدفه من زیباتر کردن چهرهای پاک و زیباتونه ..

چون شما زیباترین و قوی ترین دختران سرزمینم هستین عاشقه صورتهای زیبا و معصومه تونم 🧚‍♀️
🥺...

دختران و زنان سرزمینم لیاقت بهترین هارو دارن و بهشون افتخار میکنم ✌️🧚‍♀️🥺❤️
_________________________________
phibrows.sepideh_ 
phibrows.sepideh_ 
_________________________________
تکنیک جذاب:بولدبروز✅

اجرا:سپیده طهماسبی ارتیست اکادمی فی✅
_________________________________
خدایا شکرت🌱🙏
_________________________________
phibrows.sepideh_ 
phibrows.sepideh_ 
_________________________________
#فیبروز#تاتو#بولدبروز#میکروبلیدینگ#میکروپیگمنتیشن #ابرو#فیبروز_ابرو#نچرال #بولدشیدینگ #شید#فشنبروز#لیفت_بروز#لنز#چشم_گربه_ای #برانکوبابیک #ارایشدائم #خطچشم_دائم
کاربا دستگاه 🌱

پترن فلاش بروز با لوگوی جدیدم ،
باعث افتخاره که دراین لاین هم هنرآموخته استاد عزیزم سرکارخانم رحیمی هستم،ممنونم از زحماتشون🙏🌸

#flushbrows #microblading #micropigmentacion 
#فلاش_بروز#بلید#هاشورابرو#میکروپیگمنتیشن
اگر تتوي قديمي قرمز دارين،
كافيه يك سر بياين چم ميكرو و كاورش كنين😇
استفاده از تكنيك بولد شيدينگ براي كاور قرمزي تتوي قبلي 😎
نظرتون چيه؟
______________________________________
✅تمامی تکنیک هایی که داخل پیج هست در کلاس های آموزشی ما آموزش داده میشه 

✅جهت رزرو وقت و مشاوره های آموزشی و خدمات با شماره های زیر تماس بگیرید لطفا👇👇

رزرو وقت .                        ۰۹۱۲۰۶۲۶۲۳۶📱
آموزش.                        ۰۹۳۵۵۴۴۲۳۸۳📱
 ______________________________________
cham__micro
cham__micro
cham__micro

#میکروبلیدینگ #میکروپیگمنتیشن #میکرو #ابرو #هاشور #تتو #هاشور_مویی #آرایش_دائم #تاتودبی #تاتوقطر #شیدینگ_لب #کانتور_لب #بلیدکرکی
قاب چشمانتونو با چم میکرو زیبا کنین😍 تکنیک بولد شیدینگ 
نظر شما چیه؟؟
این متد رو میپسندین ؟؟
اماده تخفیف ویژه ما هستین ؟؟
______________________________________ 

✅جهت رزرو وقت و مشاوره های آموزشی و خدمات با شماره های زیر تماس بگیرید لطفا👇👇

رزرو وقت و اموزش                        ۰۹۱۲۰۶۲۶۲۳۶📱

 ______________________________________
cham__micro
cham__micro
cham__micro

#میکروبلیدینگ #میکروپیگمنتیشن #ابرو #صورت #سالن #صالون #سالن_زیبایی #سالن_زیبایی_چم #تهران #tehran #iran #ایران #صالون #رنگ #اکسپلور #اکسپلور_اینستاگرام#explore #instagram #اینستاگرام#هاشورابرو_سه_بعدی
ابروی مناسب برای چشمای خوشگلتون😍
📌طبیعی و نچرال حتی روی تاتوی قابدار
📌بدون ریموو و آسیب به پوست
📌با ماندگاری بالا

سرزمین ابرو تنها جاییه که بدون ریموو تاتوی شمارو تبدیل به ابرو طبیعی و تار به تار میکنه
بدون هیچ آسیبی

هرجام که بری آخرش میای سرزمین ابرو😜
نظرت چیه هستی یا نه؟ 

sarzamineabrou 
🚫⚠️🚫⚠️🚫⚠️
🔴 همکار گرامی هرگونه کپی برداری و تقلید از عکس ها و ویدیوهای سرزمین ابرو ممنوع می باشد و پیگرد قانونی دارد.
🚫⚠️🚫⚠️🚫⚠️

sarzamineabrou

❤🧚‍♀️اگر از هشتگ و اکسپلور میای به هایلایت هاوس سربزن.🧚‍♀️❤
جهت مشاوره و رزرو وقت تماس بگیرید☎️☎️☎️

09122061787
09378801206

آموزش: 09052088009

❌لطفادر واتساپ اقدام به وقت دهی کنید❌

#ابرو_قرمز #ابروی_تاتودار #ابرو_طبیعی #میکروبلیدینگ #میکروشیفت #میکروپیگمنتیشن #میکروبلیدینگ_ابرو #ابرودخترانه #ابروروشن #آموزش_میکروبلیدینگ 
#eybrows #micropigmentation #microblading #microshift
#beutiful

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *