تاتو خط چشم مشهد
تاتو خط چشم خوب در مشهد
کاشت ناخن ارزان در اصفهان
کاشت ناخن ارزان در اصفهان

اشتباهات رایج در براشینگ مو

اشتباهات براشینگ مو
اشتباهات براشینگ مو

براشینگ مو همان شانه کردن موهاست . البته اگر از یک آرایشگر بپرسید به آن سشوار کشیدن را هم اضافه می کند یا بکارگیری شانه و سشوار! ولی آنچه که مشهود است براشینگ مو یعنی شانه کردن موها به کمک برس ها. برای یک بانوی ایرانی این کار ساده ای بنظر می رسید . برس های مختلفی وجود دارند که هر کدام کارایی خود را دارند . اما در واقع در همین سادگی هم اشتباهاتی دیده می شود که به موها اسیب می زند که ما در ادامه به اشتباهات رایچ براشینگ مو می پردازیم .

احیای مو آسیب دیده

8 اشتباه رایچ در براشینگ مو

در اینجا برخی از اشتباهات رایج در مسواک زدن که ممکن است مرتکب شوید ، حتی نمی دانید.

چگونه صافی موی فر حاصل می شود؟

شما از برس اشتباه استفاده می کنید.
برس و شانه مو از مانترا همه با اندازه مناسب پیروی نمی کنند. قبل از استفاده یک برس و شانه مو را امتحان کنید. نباید احساس درد و زبر کند و باید موهای شما و سبکی را که می خواهید تکمیل کند. برس های گرد و فلزی هنگام خشک کردن موها باعث افزایش حجم می شوند. اگر موهای شما فرفری یا درشت است ، از یک برس موی محکم و گرد استفاده کنید که دارای کشش کافی برای کشیدن موهای شما باشد. برس های تخت برای موهای صاف بهترین هستند. اگر می خواهید موهایتان را به صورت دم اسبی یا یک کار تمیز قرار دهید ، یک برس صاف و دست و پا مناسب است. در انتهای هر برس از برس های با توپ پرهیز کنید. ممکن است موهای شما در اطراف توپ ها پیچیده شده و پاره شود. بهترین شرط شما این است که از یک برس یا شانه با دندانهای مبهم استفاده کنید. این ابزارها گره ها را بدون ریختن موهای شما تسکین می دهد.  

»»»»»»  ریباندینگ مو چیست و با کراتینه چه فرقی دارد؟

شما به اندازه کافی شانه نمی زنید.
چند بار در روز شانه کردن موهایتان برای آن مفید است ، به خصوص اگر طولانی باشد. این امر به رشته های بیماری ، توزیع روغن و تقویت پوست سر کمک می کند.

شما بیش از حد شانه می زنید.
سه یا چهار ضربه به طور معمول برای از بین بردن هر گره یا رفع سبک شما کافی است. هرچه بیشتر شانه بزنید ، آسیب بیشتری به شما وارد می شود.

موهامو بوتاکس کنم یا کراتینه ؟

شما فقط انتهای موهایتان را شانه می زنید.
روغن های طبیعی پوست سر شما تهویه مطبوع عالی هستند. شانه زدن موهای شما درخشش طبیعی به موهای شما می بخشد.

شما از همان برس استفاده می کنید که موهای شما مرطوب یا خشک است.
موهای مرطوب مستعد شکستن هستند. از یک شانه یا برس استفاده کنید که به آرامی موهای مرطوب را خنثی می کند. وسایل مخصوص موهای مرطوب معمولاً دارای موهای انعطاف پذیر هستند که رشته های نازک مو های مرطوب را نمی شکنند و آنها را خراب نمی کنند.

شما موهای خود را قبل از شستن شانه نزنید.
قبل از شروع شامپو ، موهای خود را در دوش از شانه زدن موهای خود جلوگیری کنید. وقتی شامپو می زنید به شانه زدن موهایتان کمک می کند و آسیب پذیری و گره خوردگی انرا براحتی باز می کند.

موهای خود را هنگام خیس شدن مسواک می زنید.
همانطور که گفتیم ، موهای شما ضعیف ، شکننده و آسیب پذیرترین می شود زمان که خیس می کنید .بنابراین قبل ازآنگه شانه کنید ،د موهای خود را با انگشتان خود جدا کنید و صاف کنید. این روش ملایم تر از بلافاصله استفاده از شانه است و ممکن است به شما در جلوگیری از صدمه زدن به مو کمک کند.

»»»»»»  تراپی مو چیست و انواع آن کدامند؟

شما در مسیری اشتباه شانه می زنید.
شانه کردن موها از بالا به پایین و بصورت مستفیم باعث گره بیشتر شده و آسیب و شکستگی غیرضروری ایجاد می کند. هنگام خنثی کردن موها ، چند سانتی متر از پایین (انتهای آن) شروع کنید و راه خود را به سمت بالا (تا ریشه ها) ادامه دهید. به محض مراقبت از همه درهم و برهم در بخش هایی که با آن کار می کنید ، به پوست سر خود نزدیک شوید. (از بالای سر خودداری کنید.) شانه کردن مو ها به ریشه باعث توزیع مجدد روغنهای طبیعی ، تهویه مو و سالم ماندن آنها می شود. شکستگی اگر تمام طول موهای خود را با یک ضربه تند وشدید زدن پایین بیاورید ، موی خود را بر روی یک موی چنگال می چسبانید و موها می توانند ضربه بزنند. به دنبال این روش ، سرانجام موها کاملاً دفع می شوند و شما قادر خواهید بود آن را از پوست سر تا نوک صاف شانه بزنید.

شما موهای فر را خشک می کنید.
اگر موهای مجعد دارید ، از شانه زدن در بین فرهای خشک خودداری کنید. به جای برس ها از ، شانه های ساده و معمولی استفاده کنید . فرهای برس کشیدن می توانند کوتیکول مو را تشدید کرده و حتی فر را از هم جدا کنند. در عوض ، از یک شانه دندان عریض برای جدا کردن رشته ها هنگام خیس کردن استفاده کنید.

فیلم آموزش براشینگ مو

آموزش براشینگ مو. چطور بود؟

نکته مهم: حتما قبل از براشینگ به موهاتون اسپری ضد حرارت بزنید و سشوار رو نزدیک ریشه ی موهاتون نگیرید چون به موهاتون آسیب میزنه.

»»»»»»  شینیون حرارتی چیست و چگونه انجام می شود؟

مقاله ای که مطالعه کردید از دسته مقالات آرایشگری مو وبلاگ پاهو می باشد. برای یافتن آرایشگاه ها و سالن های براشینگ مو از تیم حرفه ای موجود در سایت کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *