مزایا و معایب کراتینه مو

ماندگاری فیبروز ابرو
ماندگاری فیبروز ابرو
ریباندینگ شیراز
بهترین مراکز ریباندینگ شیراز را بشناسیم.

مزایا و معایب کراتینه مو

مزایا و معایب کراتینه مو
مزایا و معایب کراتینه مو

کراتینه مو بعنوان یک احیاگر موهای اسیب دیده دارای مزایا و معایبی است که در این مقاله بصورت کامل و تحصصی به مزایا و معایب کراتینه مو می پردازیم.

بهترین کلینیک زیبایی کرج

بررسی کامل مزایا و معایب کراتینه مو

برای آنکه به اگاهی کامل در مورد مزایا و مهایب کراتینه مو ها برسیم باید بدانیم که :

کراتینه مو روشی برای درمان آسیب‌دیدگی‌های مو و ایجاد ظاهری نرم و درخشان در موها است. برای بسیاری از افراد، رمز موهای درخشان و نرم، استفاده از روش کراتین درمانی است. کراتینه مو فرایندی است که در طی آن، وز مو و آسیب‌دیدگی‌های آن بهبود پیدا می‌کند. این روش این روزها بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته است و هزینه‌های نسبتا بالایی هم دارد.

حتما برایتان سوال پیش آمده که کراتینه مو دقیقا چه کاری برای موهای شما انجام می‌دهد و چقدر دوام دارد؟

رازهای زیادی پیرامون کراتینه مو وجود دارد. اگر قصد دارید موهای خود را کراتینه کنید، این راهنما به شما کمک می‌کند که بهترین تصمیم را بگیرید.

آرزو قهرمانی
آرزو قهرمانی
کلبه آرزو
آدرس:تهران،فلکه دوم صادقیه
monasalehi
مناصالحی
سالن زیبایی منا صالحی
آدرس:تهران ، نیاوران
09022817018 10% تخفیف روز مادر

کراتینه مو چیست؟

مزایا و معایب کراتینه مو

کراتینه کردن مو یک فرایند شیمیایی است که موهای وز و مجعد را نرم و درخشان می‌کند. نتایج کراتینه مو تا شش ماه باقی می‌ماند. روش‌های مختلفی برای کراتینه مو یا کراتین‌درمانی وجود دارد. آرایشگر متخصص کراتینه مو با توجه به نوع و نیازهای موهای شما، فرمول مناسب برای کراتینه درمانی را برای هر فرد، در نظر می‌گیرد.

برخی از انواع کراتینه های مو، در زمان حرارت دیدن، فرمالدهید آزاد می‌کنند. البته روش‌های جدیدترین با نام روش‌های فاقد فرمالدهید معروف است و فرمالدهید آزاد نمی‌کند.

فارغ از اینکه کراتینه مو فرمالدهید داشته باشد یا نه، کراتینه مو مستقیما با فولیکول در ارتباط است و منافذ مو را با کراتین و پروتئین‌های ضروری مو پر می‌کند. با انجام این روش، موها سالم‌تر و براق‌تر به نظر می‌رسند چون در واقع سالم‌تر می‌شوند.

تفاوت کراتینه با صافی و ریلکسرهای شیمیایی

مزایا و معایب کراتینه مو


بله. کراتینه مو، موقتی است و بعد از چند ما کاملا شسته می‌شود ولی ریلکسرهای شیمیایی، دائمی هستند.

هر دو روش، مواد تشکیل‌دهنده متفاوتی دارند و در نتیجه نتایج متفاوتی ایجاد می‌کنند. ریلکسر‌های شیمیایی، ساقه‌های مو را می‌شکنند و بازسازی می‌کنند در نتیجه موها ضعیف‌تر ولی صاف می‌شوند.

به جای تغییر دادن ساختار شیمیایی مو، در روش کراتینه، منافذ با پروتئین‌ها پر می‌شود در نتیجه باعث نرمی و درخشان شدن بیشتر مو می‌شود. بعد از چند ماه، این پروتئین‌های تزریق شده، شسته می‌شوند.

انجام کراتینه مو در خانه

مزایا و معایب کراتینه مو


بله. در منزل می‌توانید این کار را انجام دهید ولی انتظار نداشته باشید که نتیجه سالن آرایشی را بگیرید. در ابتدا باید محصول درست و باکیفیت را بخرید. روی لیبل بسیاری از محصولات، کلمه کراتین ذکر شده است ولی این مورد به این معنا نیست که با استفاده از آن، حتما کراتینه درمانی انجام داده باشید

موی انسان از پروتئین کراتین تشکیل شده است و محصولاتی حاوی کراتین، نایاب نیستند.

برای اینکه در منزل کراتینه مو انجام دهید و بهترین نتیجه را بگیرید، فهرست مواد اولیه محصول را به دقت بخوانید.

بعد از اطمینان از مواد اولیه، دستور استفاده از آن را دقیق بخوانید.

در نظر داشته باشید که محصولاتی که برای کراتین‌درمانی در منزل است و شیوه استفاده از آنها در منزل، به اندازه کراتینه کردن مو در سالن دوام ندارد. اگر در سالن آرایش کراتینه انجام دهید، تا چند ماه باقی می‌ماند ولی کراتینه در منزل فقط چند هفته عمر دارد.

فرمالید کراتینه و ضررهای آن

مزایا و معایب کراتینه مو

فرمالدهید یک ماده سرطان زا است. گرچه مقدار فرمالدهیدی که در کراتینه کردن مو آزاد می‌شود کم است ولی بهتر است از آن اجتناب کنید. برای اینکه از مزایای کراتینه مو بهره‌مند شوید، باید از مواد اولیه بدون فرمالدهید استفاده کنید. البته این مواد اولیه، تاثیرگذاری کمتری دارند ولی در عوض، برای سلامتی بهتر هستند.

ایا موهای رنگ شده را می شود کراتینه کرد؟

مزایا و معایب کراتینه مو

بله. برخلاف ریلکسرها و صاف‌کننده‌های شیمیایی، شما می‌توانید هم موهای خود را رنگ کنید و هم کراتینه انجام دهید بدون اینکه در روند هیچ کدام، اختلال ایجاد شود.

کراتینه کردن مو

چه کسانی نباید کراتینه مو انجام دهند؟

مزایا و معایب کراتینه مو

این روش برای زنان باردار، توصیه نمی‌شود.

مزایا و معایب کراتینه کردن مو

مزایا و معایب کراتینه مو

هیچ کس دوست ندارد موهای وز داشته باشد که به سختی شانه می‌شوند. همه‌ی ما دوست داریم موهایی جذاب و زیبا داشته باشیم به همین دلیل، به دنبال روش‌های درمانی برای بهبود شرایط موها می‌گردیم. این روش‌ها هم جنبه درمانی دارند و هم ظاهر مو را تغییر می‌دهند.

بسیاری از زنان، برای داشتن موهای ابریشمی، لخت و براق، روش کراتینه مو را انتخاب می‌کنند. قبل از اینکه شما هم این روش را برای درمان موهای خود انتخاب کنید، بد نیست که مزایا و معایب آن را بشناسید و بهتر در مورد آن تصمیم بگیرید.

مزایای کراتینه کردن مو

مزایا و معایب کراتینه مو

مناسب برای انواع مو

کراتینه مو روشی است که برای انواع مو مورد استفاده قرار می‌گیرد و محدودیت ندارد. فرقی نمی‌کند که موهای شما مجعد باشد یا فر، صاف باشد یا حالت‌دار و حتی رنگ شده باشد یا نه. در هر صورت می‌توانید کراتینه مو انجام دهید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

بدون آسیب برای مو

برخلاف روش‌های سنتی صاف کردن مو، این روش هیچ آسیب دائمی به موها نمی‌زند. تقریبا بعد از دو تا سه ماه، موهای شما به حالت قبلی خود برمی‌گردد. این اتفاق ممکن است زودتر هم پیش بیاید به خصوص اگر مراقبت‌های بعد از کراتینه را انجام ندهید

حالت‌دهی آسان

وقتی موهای خود را کراتینه می‌کنید، حالت دهی به آنها راحت تر می‌شود و موها به آسانی حالت می‌گیرند. برای اینکه به موهای خود حالت بدهید لازم نیست حرارت وسیله‌های مربوطه مثلا اتو مو را بیشتر کنید یا از محصولات مختلف استفاده کنید. در نتیجه، موهای شما در معرض آسیب کمتری در برابر مواد شیمیایی قرار می‌گیرد.

تاثیرگذاری فوق‌العاده

فرقی نمی‌کند موهای چقدر فر و وز باشد. با روش کراتینه، موهایی نرم و صاف و براق خواهید داشت و این روش، بسیار تاثیرگذار است. ظاهر جدیدتان تا سه ماه ماندگار است و بعد از این مدت، موهای شما به حالت اولیه برمی‌گردد.

مراقبت های کمتر

در این روش نسبت به بسیاری از روش‌های دیگر، مراقبت‌های کمتری نیاز دارید. برای اینکه کراتینه موهای شما مدت بیشتری دوام بیاورد، لازم نیست که محصولات خاصی برای مراقبت از مو استفاده کنید.

بهبود کیفیت ساختار مو

این روش، باعث پر شدن حفره‌های ساقه مو با کراتین می‌شود. در نتیجه، موهای شما، ساختار و بافتی نرم‌تر و براق‌تر پیدا می‌کنند. در نتیجه، میزان وز شدن مو کاهش پیدا می‌کند.

بدون عوارض جانبی

این روش، روشی است که تا به حال هیچ عوارض جانبی قابل توجه و اثبات‌شده‌ای برای آن گزارش نشده است.

شانه کردن راحت‌تر مو

بعد از کراتینه مو، موهایتان به راحتی شانه می‌شود و به راحتی می‌توانید آن را حالت دهید. تا مدت‌ها نیازی به استفاده از محصولات نرم‌کننده ندارید.

مناسب برای زنان و مردان

هم زنان و هم مردان می‌توانند از مزایای کراتین درمانی بهره‌مند شوند و این روش، هیچ محدودیتی ندارد. اگر می‌خواهید موهای براق و صاف داشته باشید، فارغ از اینکه چه جنسیتی دارید، می‌توانید از این روش استفاده کنید.

تقویت موها

موادی که برای کراتینه مورد استفاده قرار می‌گیرند، سرشار از ویتامین‌های مورد نیاز مو هستند. استفاده از این مواد نه تنها باعث از بیت رفتن وز مو می‌شود و موها را صاف و نرم می‌کند، بلکه ساقه مو را تقویت می‌کند. همه این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا در نهایت، موهای شما ظاهری سالم‌تر و جذاب‌تر داشته باشند.

معایب کراتینه کردن مو


این روش مثل هر روش دیگری که برای صاف کردن مو استفاده می‌شود، معایبی هم دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

مصنوعی بودن محصولات کراتینه

کراتین یک ماده شیمیایی طبیعی است که در مو، دندان و ناخن وجود دارد. ولی کراتینی که برای استفاده در درمان مو رایج است، به صور مصنوعی ساخته می‌شود به همین دلیل ممکن است پوست و چشم‌های حساس را تحریک کند. با وجود این، تا به حال هیچ عوارض جانبی قابل توجهی بعد از کراتینه گزارش نشده است.

قیمت بالا

کراتینه یک روش پرهزینه و نسبتا گران است. علاوه بر اینکه برای استفاده از این روش باید هزینه بالایی بپردازید، بعد از کراتینه نیز باید مراقب موهای خود باشید. در نتیجه باید شامپوهای خاص بدون سولفات استفاده کنید که این محصولات معمولا هزینه‌های بالاتری نسبت به محصولات عادی دارند.

ماندگاری کوتاه‌مدت

بعد از کراتینه کردن مو، موهای شما برای مدت دو تا سه ماه، براق و صاف و لخت باقی می‌مانند. بعد از این مدت، مو دوباره به شکل اولیه خود برمی‌گردد و دوباره وز یا مجعد می‌شود.

احتمال آسیب دیدگی مو

محصولات مرتبط با کراتینه در حالت کلی هیچ آسیبی به مو نمی‌زنند و بسیار تاثیرگذار هستند مگر آن دسته از محصولاتی که از برندهای نامعتبر و با قیمت‌های بسیار ارزانی ارائه می‌شوند. برای اینکه موهای شما در فرایند کراتینه مو کوچک‌ترین آسیبی نبیند، باید از یک آرایشگر متخصص کراتینه مو کمک بگیرید. اگر فردی که موهای شما را کراتینه می‌کند، به اندازه کافی مجرب نباشد، ممکن است موهایتان را در معرض حرارت بسیار بالا یا ترکیبات زیاد مواد شیمیایی قرار دهد.

ممنوعیت برای بانوان باردار

به زنان باردار توصیه می‌شود که موهای خود را کراتینه نکنند. این کار ممکن است برای سلامتی آنها و برای سلامتی فرزندان‌شان، خطرآفرین باشد. درمان با کراتین موجب آزاد شدن فرمالدهید می‌شود؛ ماده‌ای شیمیایی که حتی آرایشگران نیز در معرض خطر آن قرار می‌دهد.

عامل فرمالدهید

حتما در مورد فرمالدهید در کراتینه درمانی شنیده‌اید. این ماده شیمیایی، مشکلاتی برای سلامتی افراد ایجاد می‌کند به خصوص برای کسانی که دائما در معرض آن قرار دارند مثلا آرایشگرانی که کار کراتینه کردن مو انجام می‌دهند. بیشترین خطری که این ماده برای افراد دارد، متوجه افرادی است که به طور دائم با آن کار می‌کنند نه برای کسانی که فقط یک بار کراتین درمانی انجام می‌دهند.

ضمنا میزان فرمالدهید در محصولات مختلف کراتین، متفاوت است و این مقدار معمولا روی بسته بندی این محصولات ذکر می‌شود.

واکنش‌های آلرژیک

بعضی از افراد ممکن است بعد از کراتین درمانی، واکنش‌های آلرژیک داشته باشند. خارش و ایجاد راش در پوست، از علائم حساسیت است که در این افراد مشاهده می‌شود.

استفاده از شامپوهای خاص

برای اینکه کراتینه مو، مدت بیشتری دوام داشته باشد، باید بعد از انجام این کار، از شامپوها و نرم‌کننده‌های خاصی استفاده کنید که قیمت بالایی دارند.
منابع: prosancons , thecut , connectusfund , webmd

اینها بخشی از مزایا و معایب کراتینه مو هستند که با توضیحات کاملی برایتان عنوان کردیم. البته مواد کراتینه مو روز به روز از فن آوری های پیشرفته تری استفاده می کنند و به سوی ارگانیک شدن پیش می روند که این به مزایای آن اضافه می کند و از معایب آن کم می کند.


.♨️(**🌾**) سلاااام ☺️ یه موی پر از چالش داشتیم چند روز پیش مشتری قشنگم بخاطر داروهایی که مصرف میکردن موهاشون خوب رنگ باز نمیکرد یه جاش سفید میشد یه جاش نارنجی ولی با صبر و حوصله با تکرار دکلره ی اصولی و رنگ مناسب میبینید که موهاشون در سلامت کامل به این پایه ی زیبا رسیده☺️♥️♥️ #دکلره_مشهد #رنگ_مو_سیستربیوتی #کراتینه_مو_سیستربیوتی #پیکوکراتین_مشهد #کراتین_محدثه_کمالی #کراتین_مشهد #دکلره_مو #دکلره_بدون_آسیب #دکلره_بدون_آسیب_مشهد #بلوند_پلاتینه #محدثه کمالی #سسیتر_بیوتی #مشهد_مقدس #مشهد #بازارداغ_خریدوفروش #haircolor-sisters
.♨️ سلام دوستای قشنگم یه کلیپ متفاومت تقدیم شما☺️ با تشکر از ادیت زیبای رویا جونم🤩 roya__ld royazizi_pv مثل همیشه بترکونید ♥️ #دکلره_مشهد #رنگ_مو_سیستربیوتی #کراتینه_مو_سیستربیوتی #پیکوکراتین_مشهد #کراتین_محدثه_کمالی #کراتین_مشهد #دکلره_مو #دکلره_بدون_آسیب #دکلره_بدون_آسیب_مشهد #بلوند_پلاتینه #محدثه کمالی #سسیتر_بیوتی #مشهد_مقدس #مشهد #شب_رویاایی
.♨️ سلاااام دوستای قشنگم پست قبلی رو به دلایلی مجبور شدیم پاک کنیم و با اینکه مشتریمون اجازه دادن فقط عکسشونو بزاریم‌و فیلمی منتشر نکنیم بازم دلبر ترین موی پیج فکر میکنم خودشونن🤩 دیگه بترکونیییید 🤩 پ.ن: در مرکز سیستر بیوتی برای خانوم های سرپرست خانوار خدمات و اموزش با ۵۰ درصد تخفیف انجام میشه .🥰 همچنین در ماه تولدتان با ارائه مدرک شناسایی میتوانید از ۳۰ الی ۵۰ درصد تخفیف به عنوان هدیه روز تولد بهره مند شوید 🤩 #کراتینه_مو_سیستربیوتی #کراتین_مو_مشهد #کراتین #احیا_و_صافی_مشهد #احیا_مو_مشهد #کراتین_تخصصی_مو #کراتین_مشهد #پیکو_کراتین_مشهد #سیستر_بیوتی_مشهد #محدثه_کمالی #مشهد_مقدس #تجارت_عامه #آموزش_احیا_مو_مشهد #آموزش_رنگمو_مشهد #مشهد_مقدس #مشهد_تخفیف #hairecolor_sisters
خب ببینین کی بالاخره رفته کراتین کرده موهاشو😁💃🏻 عاشقش شدم نمیدونم چرا زودتر انجام نداده بودم😹 . صافِ صاف شد موهام،دیگه نیاز نیست اتو مو بکشم😍 فقط با باد سشوار اینقد صاف و شلاقی میشه همون سالن تارادیس که برای رنگ مو رفته بودم کراتین رو هم انجام دادم💓🌸 keratintaradis keratintaradis . اینم بگم که کراتین برای صافی مو انجام میشه و خاصیت درمانی نداره،اگه موی آسیب دیده دارین اول احیا کنین بعد برای صافی برین کراتین😇🥰 . چنتا نکته در مورد کراتین سالن تارادیس👇🏻 موادی که برای کراتین استفاده میکنن کرولتی فریه(تست روی حیوانات نداره🐰) صافیش دائمیه،فقط هر وقت موهاتون رشد کرد برای ریشه شارژ میشه💆🏻‍♀️ . بعد کراتین موتین موهاتونو رنگ و دکلره کنین، استخر اینا برین،کیفیت صافیش کم نمیشه،حتی تو شهرهای شرجی . مواد به پوست سر زده نمیشه و بدون قرنطینه اس یعنی بعد اتمام کار تو سالن موها شسته میشن🌸 . اتوکشی خیلی ملایم انجام میشه و به موها آسیبی نمیزنه . . همین دیگه،بازم اگه سوالی داشتین حتما بپرسین🥰 در مورد قیمت و مشاوره میتونین به خودشون دایرکت بدین چون با توجه به جنس و حجم و بلندی موها هزینه ها متفاوته💓 keratintaradis keratintaradis . . #کراتین #کراتینه_مو #کراتینمو #کراتینه #کراتینه_تخصصی #کراتینه #مو #کراتینه_صافی #کراتین_مو #موی_صاف #مو_صاف #تارادیس #صافی_مو #صافی_دائمی
#احیا_صافی #احیا_موهای_آسیب_دیده #کراتین_مو #کراتین_موهای_آسیبدیده #بوتاکس_مو #بوتاکس_مو_آسیب_دیده #پلکس_تراپی #پلکس_تراپی_مو #پلکس_تراپی_درمان_موهای_آسیب_دیده #آموزش_احیا_مو #کراتین_هشتگرد #کراتین_زهرا
از۲۰بهش چه نمره ای میدید؟😍 خودم عاشق ویدیو ش شدم😍😍شما چطور؟ کار صافی و احیا🥰 #کراتینه_مو #صافی #احیامو #ریباندینگ #مو #غزاله_کرمانی #دکلره_مو #احیای_رنگ #رنگموجدید #عاطفه_کرمانی #هیدروتین #آموزش #آموزش_صافی
[¡♡°`] یه کار کراتین احیا و صافی ، بسیار عالی مواد کاملا گیاهی و تضمینی با بالاترین کیفیت 😌 ماندگاره ۶ تا ۸ ماه 😉 تفاوت مواد کراتین من با بقیه ، تو تغییر ندادن رنگ دکلره هاست موهارو رنگ زرد چوبه نمی کنم ☺️ و همین طور که میبینید ایشون ۴ ماهه پیش با خودم هایلایت کردن و حتی یک بار هم رنگساژ نکردن ، حتی با انجام کراتین رنگ موهاشون قشنگ تر هم شد 😌 موها فقط با باد ملایم سشوار خشک شد 🌸 جهت رزرو وقت و گرفتن قیمت با شماره ی زیر در ارتباط باشید . 09120172978 #کراتینه_مو #کراتین_تراپی #کراتینه_تخصصی #کراتین_موهای_آسیبدیده #کراتینه_صافی_احیا_مو #پروتیین_تراپی #بوتاکس_مو #کراتین_غزل #کراتین_غرب_تهران #keratin #keratin_treatment #keratin_by_ghazal
✅شامپو و ماسک رجونال رسید🍍🍊🥑 یکی از بهترررررین محصولات که در خصوص مو دیدم همین برند #رجونال تولید میکنه👌🏻 شامپوی بی نهایت عالی که به مو براقیت و لطافت میده و تخصصی برای موهای کراتین و تراپی شده تولید شده یعنی فاقد سولفات هست. چربی سر رو طوری تنظیم میکنه که زود زود کف سرتون چرب نمیشه ولی در عین حال پوست سر رو خشک هم نمیکنه، خیلیا پوست سرحساس دارن و سرشون پوسته و شوره میزنه که من خودم به شدت دچارشم و باید بگم این شامپو به کل مشکل پوسته و شوره سرم رو حل کرد. ماسک موی #رجونال هم که دیگه شهره خاص و عام هست و یک تعریف واقعی از یک ماسک موی تمام عیاره، تغذیه عمقی و آبرسانی ، براقیت و شفاف کردن موی کدر، کنترل وز و پف مو، افزایش استحکام ساقه مو ، حاوی عصاره میوههای استوایی، کلاژن و کراتین، فاقد سولفات و پارابن. این ماسک یک خاصیت منحصر به فرد داره اونم اینکه برخلاف بقیه ماسکها حتی ریشه مو رو هم تغذیه میکنه و باعث ریزش و سست شدن پیاز مو نمیشه و یک لایه محافظ امواج فرابنفش🌞 روی ساقه مو ایجاد میکنه. و در کل نمونه کامل یک محصول واقعا خاص آمریکایی🇺🇸 رو این برند تولید میکنه.🥑🍍🍊 #رجونال #ماسک_رجونال #شامپو_رجونال #رجونال_ماسک #ماسک_ترمیم_کننده_مو #رجونول #ماسک_آبرسان_مو #کراتین_مو #کراتینه #۳شَنبِه🛍️
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارش تبلیغات در سایت